Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zajęcia z klubu gier planszowych i komputerowych

Utworzono dnia 17.05.2022

Jak co wtorek o godzinie 16:00 w Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji odbywają się zajęcia z klubu gier komputerowych oraz planszowych, na które serdecznie zapraszamy. 

czytaj dalej na temat: Zajęcia z klubu gier planszowych i komputerowych »

Podsumowanie "Koncertu dla Ukrainy"

Utworzono dnia 17.05.2022

Miło było nam gościć wszystkich przybyłych na charytatywny "Koncert dla Ukrainy", który odbył się 7 maja.                                                                                                       

Dziękujemy za występy:

- uczniom z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza,

- dzieciom z Przedszkola Miejskiego,

- uczniom Szkoły Podstawowej Nr 2,

- uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki,

- uczniom Zespołu Szkół Nr 7,

- Klubowi Seniora,

- Chórowi Werchowyna,

- Zespołowi Odynokyj Witer

Dziękujemy także za pyszne swojskie jedzenie, które przygotowały:

- Koło Gospodyń Wiejskich "Fajne Babki" ze Świerszczewa,

- Koło Gospodyń Wiejskich "Żurawinki" z Sępolna Wielkiego l

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim organizatorom, wolontariuszom, uczestnikom oraz publiczności za obecność i zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałego koncertu.

 

czytaj dalej na temat: Podsumowanie "Koncertu dla Ukrainy" »

Koncert dla Ukrainy 2022

Utworzono dnia 28.04.2022

Gmina Biały Bór oraz Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji zapraszają na charytatywny "Koncert dla Ukrainy", który odbędzie się 7 maja 2022 roku w Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Tamka 3 w Białym Borze o godzinie 14:00. 

Podczas koncertu zbierane będą rzeczy, tj.:
- środki higieniczne i środki czystości (pampersy i kremy dla dzieci),
- leki (na katar, kaszel, gorączkę), 
- środki opatrunkowe (plastry, opatrunki, bandaże), 
- jedzenie długoterminowe (konserwy, słoiki, makarony, zupy instant, mleko zwykłe i dla dzieci), 
- pościele i koce
a także będzie trwała kwesta do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. 
W ramach wydarzenia "Koncert dla Ukrainy" wystąpią dzieci i młodzież ze szkół oraz chór. W holu budynku będzie można zakupić swojskie jedzenie i ciasto przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Fajne Babki" ze Świerszczewa oraz przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Żurawinki" z Sępolna Wielkiego i tym samym wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. 
Każda złotówka, zarówno ta pochodząca ze sprzedaży jedzenia, jak i zebrana do puszek oraz uzbierane rzeczy w trakcie koncertu, trafią do osób potrzebujących z Ukrainy, które mieszkają na terenie Gminy Biały Bór. 
Warto wspomnieć, że artyści, którzy biorą udział w akcji, nie pobierają honorarium za swój występ. 
czytaj dalej na temat: Koncert dla Ukrainy 2022 »

Piknik Miejski 2022

Utworzono dnia 28.04.2022

Serdecznie zapraszamy na piknik Miejski, który odbędzie się w dniu 14.05.2022r. w godzinach 14:00-20:00 na Placu Strażackim w Białym Borze. Dzieci i młodzież zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Czekają cenne nagrody.

Regulamin, karta zgłoszeń dostępne są na stronie: 
czytaj dalej na temat: Piknik Miejski 2022 »

"Konkurs na najpiękniejszą pisankę"

Utworzono dnia 01.04.2022

Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w  "Konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną". 

Technika wykonania pisanek jest dowolna. 
Każda z prac musi zawierać: imię, nazwisko, wiek oraz telefon kontaktowy. 
 
Prace należy dostarczyć do 11 kwietnia 2022r., do Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Tamka 3 w Białym Borze. 
 
Wystawa prac konkursowych oraz wręczenie nagród odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 12:00 w Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji.
czytaj dalej na temat: "Konkurs na najpiękniejszą pisankę" »

Zajęcia w Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji Marzec 2022

Utworzono dnia 22.03.2022

Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych z Polski i Ukrainy na zajęcia, które odbywają się w Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji ul. Tamka 3 w Białym Borze. 

czytaj dalej na temat: Zajęcia w Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji Marzec 2022 »

"Koncert dla Ukrainy" 7 maja 2022

Utworzono dnia 22.03.2022

 Gmina Biały Bór oraz Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji zapraszają na charytatywny "Koncert dla Ukrainy", który odbędzie się 7 maja 2022r. w Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Tamka 3 w Białym Borze w godzinach popołudniowych (o godzinie rozpoczęcia koncertu będziemy jeszcze Państwa informować). 

   Podczas koncertu zbierane będą rzeczy, tj.: środki higieniczne i środki czystości (pampersy i kremy dla dzieci), leki (na katar, kaszel, gorączką), środki opatrunkowe (plastry, opatrunki, bandaże), jedzenie długoterminowe (konserwy, słoiki, makarony, zupy instant, mleko zwykłe i dla dzieci), pościele i koce, a także będzie trwała kwesta do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W ramach wydarzenia "Koncert dla Ukrainy" wystąpią dzieci i młodzież ze szkół oraz chóry. W holu budynku będzie można bardzo smacznie zjeść i tym samym dodatkowo wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. 
    Każda złotówka, zarówno ta pochodząca ze sprzedaży jedzenia, jak i zebrana do puszek oraz uzbierane rzeczy w trakcie koncertu, trafią do osób potrzebujących z Ukrainy, które mieszkają na terenie Gminy Biały Bór. Warto wspomnieć, że artyści, którzy biorą udział w akcji, nie pobierają honorarium za swój występ. 
    Jeżeli chcieliby Państwo zaangażować się podczas zbiórki pieniędzy jako wolontariusze, przygotować albo sprzedawać jedzenie lub wystąpić na scenie to prosimy zapisywać się;
telefonicznie: 693 602 704, 94 3739 466 lub zapraszamy do Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji.  
czytaj dalej na temat: "Koncert dla Ukrainy" 7 maja 2022 »

Warsztaty Wielkanocne w Świerszczewie

Utworzono dnia 17.03.2022

Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji, Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Babki" oraz Sołectwo Świerszczewo serdecznie zapraszają na Warsztaty Wielkanocne, podczas których będzie można artystycznie malować woskiem. Warsztaty odbędą się 2 kwietnia 2022r. o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Świerszczewie. 

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka. Warsztaty zmuszają uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne. 
czytaj dalej na temat: Warsztaty Wielkanocne w Świerszczewie »

Defibrylatory AED w gminie Biały Bór – podsumowanie projektu

Utworzono dnia 10.03.2022

Defibrylatory AED w gminie Biały Bór – podsumowanie projektu

Z radością informujemy, że nasza gmina dysponuje trzema nowymi defibrylatorami AED. Niezbędnej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia będzie można udzielić jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia. Defibrylatory zamontowane zostały w trzech ważnych lokalizacjach dla mieszkańców- w budynkach Urzędu Miejskiego, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji. Pracownicy wymienionych instytucji wzięli udział w szkoleniu z obsługi defibrylatorów AED i udzielania pierwszej pomocy. Zakup był możliwy dzięki projektowi Gminy Biały Bór nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.

Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach https://raport.pse.pl/pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl.

czytaj dalej na temat: Defibrylatory AED w gminie Biały Bór – podsumowanie projektu »

Zegar

Kalendarz

Styczeń 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 66

W tym miesiącu: 506

W poprzednim miesiącu: 309

Wszystkich: 19237